Szczęście jest wyborem

Bardzo podobają mi się moje przemyślenia, które brzmią: “Życie składa się z niezliczonej ilości kolorów. Smutek sprawia, że jesteś zdolny zobaczyć tylko szary i czarny.
I to jest sedno. TWOJE POZYTYWNE nastawienie jest kluczem, abyś mógł zobaczyć całą gamę kolorów z jakich składa się życie. Nie jest to możliwe, gdy czujesz się źle.
Pamiętaj, że tylko TY jesteś odpowiedzialny za swoje nastawienie i możesz na nie wpłynąć W KAŻDEJ CHWILI. Zrób to. Świadomie i celowo”

Rafał: A czy smutek nie jest nam potrzebny? Jak każda emocja?
Elżbieta Wolna: Oczywiście. Jako jeden z wielu kolorów jest on idealny, jak każdy inny. Gorzej jak jest on tylko, jeden na naszej palecie barw życia.

Magda: Jak zwalczyć ten smutek w swoim życiu? Czy to negatywne myślenie tak dołuje człowieka?
Elżbieta Wolna: NAUCZYĆ SIĘ uwypuklać pozytywne aspekty i to na nich się koncentrować.
Mogę spojrzeć na pierwszą rzecz, która jest w zasięgu mojego wzroku – uwypuklić jej pozytywne aspekty i dzięki temu ukierunkowaniu mojej uwagi poczuć się LEPIEJ:

“Figurka Anioła – jest piękna. Uwielbiam ją. Gdy wkładam świeczkę na ręce mojego anioła i zapalam ją, w całym pomieszczeniu roztacza się cudowna aura. Spokój ogarnia wszystkich domowników itd…”

To ja DECYDUJE na czym się koncentruje. Mogę przeżyć życie koncentrując się na pozytywnych aspektach tego co mnie otacza i myśleć pozytywnie o przeszłości, albo myśleć o brakach i odczuwać smutek. Tylko jaki to ma sens wiedząc, że TO JA KIERUJE SWOJĄ UWAGĄ I TYLKO ODE MNIE BĘDZIE ZALEŻAŁO JAK SIĘ CZUJE W KAŻDEJ GODZINIE MOJEGO ŻYCIA?

Szczęście jest WYBOREM. Każdy ma ten wybór – nie każdy z niego chce jednak skorzystać, ponieważ łatwiej jest pozostać w negatywnych, utrwalonych wzorcach, niż podjąć świadomy wysiłek, aby coś zmienić..

Przygotowałam dla ciebie:

kolory

 

 

Przeczytaj także

  1. To moja pasja, radość, siła, szczęście!
  2. Twoje szczęście TERAZ jest powodem Twojego szczęścia W PRZYSZŁOŚCI
  3. Prawdziwe szczęście nie zależy od rzeczy czy zdarzeń – choć takie może być pierwsze wrażenie
  4. Jeśli czegoś oczekuje, a się to nie zdarzy, to będę rozczarowana. Czy nie lepiej nie mieć oczekiwań?
  5. Czy to co oglądamy ma bardzo duży wpływ na nasze życie jeśli np.wczuwamy się w dana role czy sytuacje?

One thought on “Szczęście jest wyborem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>