Czym tak naprawdę jest porażka?

Większość ludzi ma potrzebę zmian w swoim życiu, jednak rzadko podejmują działanie. Zwykle obiecują sobie zmiany, ale nie robią kompletnie nic, aby wprowadzić pozytywne nawyki, które zaprowadzą ich do celu, jaki chcieliby osiągnąć. Wymyślają mnóstwo wymówek i żyją tak jak do tej pory, nie zmieniając zupełnie nic. Łatwo jest powiedzieć sobie – “To jest za trudne, nie próbuje, bo i tak nie dam rady, ale czy to coś zmieni w twoim życiu??”

Wieczne narzekanie na ludzi, na przeciwności, na zły dzień sprawi, że zamiast realizować siebie we własnym życiu, przeżyjesz je wegetując. Weź się w garść. Czas zmienić swoje życie, bo nie robiąc nic tracisz szanse przeżycia czegoś wspaniałego i wzniosłego.
Pierwszym Etapem osiągnięcia celu, jest określenie czego pragniesz. Nikt lepiej od ciebie nie będzie wiedział, co chcesz osiągnąć.

cojestdlaciebienajwazniejsze Ludzie myślą, że bez określenia celów będzie się im powodzić w życiu. Jeśli chcesz zostać człowiekiem sukcesu, musisz wypracować w sobie umiejętność precyzyjnego formułowania swoich celów. Ludzie myśląc o celach w życiu często popełniają błąd mówiąc o nich bardzo ogólnikowo. Zazwyczaj mówią chciałbym: szczęścia, miłości, zdrowia,  pieniędzy. Tylko w tym właśnie momencie ja się pytam, skąd będziesz wiedział, że to osiągnąłeś? Jaka jest twoja definicja szczęścia, miłości, zdrowia, pieniędzy???

Pytam o to, ponieważ nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z różnicy, iż dla jednego człowieka zdobycie dużej ilości pieniędzy to 40 tysięcy rocznie, dla drugiego 100 tysięcy rocznie, a trzeci człowiek dopiero poczuje satysfakcję zarabiając 500 tysięcy rocznie.

  • Szczęście….a czym ono jest dla ciebie?
  • Miłość…..o jaką miłość ci chodzi?
  • Jakie cechy chciałbyś widzieć u swojego partnera?? Jak chcesz się czuć w związku.

Tylko precyzja w określeniu celów pozwoli ci stać się człowiekiem sukcesu. Nie możesz dążyć do czegokolwiek nie wiedząc, czym to dokładnie jest. Wielu ludzi żyje z dnia na dzień i w ogóle nie myśląc o swojej przyszłości. Powody tego, dlaczego ludzie nie planują swojej przyszłości mogą być różne. Jedni myślą, iż z ich planów i tak nic nie wyjdzie, drudzy boją się porażki, jaka może ich spotkać po drodze.

Musisz zmienić swoje nastawienie, ponieważ  porażka nie jest przeciwieństwem sukcesu. Porażka jest jednym z elementów sukcesu. ZACZNIJ INACZEJ -> LEPIEJ POSTRZEGAĆ PRZECIWNOŚCI I PORAŻKI W TWOIM ŻYCIU.  One są po to, abyś mógł coś zmienić, coś udoskonalić, a dzięki temu wzrosnąć.

porażka1

Jeśli nie masz celów to, co chcesz realizować??
W teorii sprawa wydaje się być niezwykle prosta w praktyce jednak okazuje się, że większość ludzi niby wie, czego chce, ale nie jest tego pewna, a później są tak pochłonięci codziennością i gonitwą za czymś, co nazywa się nic, iż nawet nie zastanawiają się, czego chcieliby świadomie i celowo doświadczać.

Jak chcesz osiągnąć cokolwiek w swoim życiu jak nawet nie masz pojęcia, co miałoby to być? Ludziom brakuje śmiałości, aby mieć duże plany dotyczące swoich marzeń. Od wielu lat jesteśmy bombardowani tym, że nie możemy mieć tego, czego chcemy. Żyjąc z dnia na dzień, rzadko mamy czas zastanowić się nawet nad tym, czego tak naprawdę chcielibyśmy. Czas to jak najszybciej zmienić, bo choć ty nie zastanawiasz się nad swoim życiem ono zastanawia się, dlaczego nie robisz nic, aby żyć jeszcze lepiej.

Wyznacz cele tworząc swoją własną MAPĘ MARZEŃ, mapę celów, dzięki której skierujesz swoją uwagę na to czego chcesz. Jak stworzyć skuteczną mapę marzeń? Mam mały poradnik >

skoncentruj

Dodatkowa technika dla opornych: Proponuję także odwrotną metodę wyznaczania swoich celów.
Dlatego, iż niektórym ludziom ciężko jest określić, co chcieliby w życiu osiągnąć, proponuję następujące ćwiczenie: Wyobraź sobie, iż jesteś u schyłku swojego życia. Jako starzec patrzysz w przeszłość i myślisz o tym, co udało ci się osiągnąć, jakie doświadczenia zdobyłeś, co takiego zrobiłeś, miałeś w swoim życiu, dzięki czemu czujesz się teraz spełniony. Spróbuj w ten sposób użyć swojej wyobraźni, usiądź wygodnie i pomyśl o swoich celach, marzeniach tak jakbyś już je przeżył.
Możesz być zdziwiony jak wiele opcji wspaniałego życia będziesz w stanie zobaczyć w twoim umyśle.

______________________________________________________

Elżbieta Wolna (Maszke) - prowadząca blog Baczna obserwatorka życia, ciesząca się każdą chwilą, wyciągająca wnioski ze swoich poczynań. Wciąż udoskonalająca swoje życie, pragnąca rozwoju i intensywności doświadczeń.

Autorka rewolucyjnych szkoleń wykorzystujących siłę Prawa Przyciągania.
Więcej na http://prawo-przyciagania.maszke.pl/

______________________________________________________

Przeczytaj także

  1. Medytacja – ale czym ona tak naprawdę jest??
  2. Tylko TY decydujesz na czym się koncentrujesz + prosta zmiana kierunku uwagi
  3. Czym jest odpowiedź na Twoje prośby oraz jak dostroić się do pragnienia
  4. Ty też czujesz strach przed porażką lub strach przed ośmieszeniem?
  5. Wzmacniasz i pomnażasz to na czym się koncentrujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>