Życie jakie próbują ci narzucić, to nie życie to fikcja, w której uczestniczysz

Jako dzieci mieliśmy jeszcze dostęp do wszechpotężnej wiedzy o nas i o wszystkim, lecz czas, otoczenie, system w jakim żyjemy każe nam myśleć schematycznie, według wcześniej ustalonych zasad.

Mamy rosnąć, iść do szkoły, uczyć się ( oczywiście nie tego co lubimy, tylko wszystkiego na raz, abyśmy nie mieli czasem chwili na inne rzeczy dzięki, którym rozwinęlibyśmy nasze umysły, nasze kreatywne myślenie ) potem jak już dobrze naładujemy swoje umysły wszystkim czym nam każą, możemy szukać pracy i co?

40 lat, po 8 godzin dziennie, niektórzy nawet nie mają tak „dobrze”, pracują 12 czy 14 godzin dziennie!
Samodzielne myślenie, nie jest na rękę władzy, bo ludzi kreatywnych, wybiegających poza schematy, biorących życie w swoje ręce, nie można kontrolować..
Inni mówią jeszcze pracuj, pracuj na starość odpoczniesz, będziesz miał emeryturę, państwo się tobą zaopiekuje, brednie! Nie dadzą ci niczego, czego wcześniej ci nie zabrali!

Nikomu nie jest na rękę, abyś „obudził się” i zaczął myśleć.

Po pracy, świetny program telewizyjny, patrzysz oglądasz, żyjesz życiem bohaterów ekranu. Słuchasz jak jest źle na świecie, tu mało pracy, tu się biją, kradną itd.

Strach i złe emocje zostają zasiane w twoim umyśle – o to chodzi masz się bać, masz czuć się zagrożony, jest dobrze zostałeś przestraszony, nie będziesz się wychylał, nie będziesz chciał sam zacząć myśleć, nie będziesz chciał zacząć działać, bo przecież jest tak źle, nie ma co się wychylać, państwo się tobą zaopiekuje…Nonsens

Jak wygląda dzień przeciętnego polaka? Praca, dom, jedzenie, telewizja, obowiązki, jedzenie, praca i tak przez 5, a nawet więcej dni w tygodniu, a czas wolny? Z reguły to „słodkie lenistwo” i nie robienie nic. Myślisz, że masz czas wolny? Bierne oglądanie telewizji, myślenie o problemach, życie życiem, które dawno już zostało ci odebrane.

Tak, tak to wygląda, niektórzy z was oburzą się, ale jak to! Nie ma co się oburzać, wiesz po co mówię to wszystko? Bo nie da się osiągnąć zmiany bez wcześniejszego zdania sobie sprawy w jakiej klatce żyjemy, jakich schematów jesteśmy nauczeni.

Jesteś programowany na bierność – czas wyjść z systemu ograniczających cię przekonań, świadomy człowiek to wolny człowiek, a wolność to bycie ponad wszelkim schematem, jaki inni chcą ci narzucić.
Przez wiele lat wpajane są tobie ograniczenia, które wywołują opór w pojawieniu się dobra w twoim doświadczeniu życia.
Powtarzając określony wzorzec inni stworzyli twoje przekonania, które teraz kształtują twoje życie.
Nie jest możliwe, aby z dnia na dzień pozbyć się swoich myśli, zachowań, przekonań, które owy opór powodują lecz podejmując świadomą decyzję można to zmienić.

Pokażę ci jak tego dokonać. Zapraszam na wspólną przygodę
http://prawo-przyciagania.maszke.pl

______________________________________________________
Elżbieta Maszke - prowadząca blog
Baczna obserwatorka życia, ciesząca się każdą chwilą, wyciągająca wnioski ze swoich poczynań.
Wciąż udoskonalająca swoje życie, pragnąca rozwoju
i intensywności doświadczeń.
Autorka 2 książek tj. Odwieczne Prawa Życia oraz Weź się w garść
Autorka kilku szkoleń on-line cieszących się dużym uznaniem :-)
______________________________________________________

Przeczytaj także

  1. Jesteś programowany na bierność, czas wyjść z systemu ograniczających cię przekonań.
  2. Wyrażenia afirmujące życie oraz (dla kontrastu),wyrażenia negujące życie
  3. Korzystaj w pełni ze wszystkich swoich zmysłów, a będziesz żył pełnią, twoje życie będzie jak płomień; nie będzie przytępione, lecz rozpalone energią i witalnością. Nie trzymam z tymi, którzy uczą cię, jak zabijać zmysły.
  4. Życie jest prostsze niż ci się wydaje, nie komplikuj go sobie
  5. Steve Jobs – czasem życie uderzy cię cegłą w głowę, lecz wiedz że nic nie dzieje się bez przyczyny
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Ciekawy artykuł? Zapisz się i zostań czytelnikiem maszke.pl, a będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najświeższe wpisy z bloga.

ZOBACZ TAKŻE PROJEKTY MOJEGO AUTORSTWA:

3 Odpowiedzi do Życie jakie próbują ci narzucić, to nie życie to fikcja, w której uczestniczysz

  1. gabriela.abratowiczNo Gravatar

    „Strach i złe emocje zostają zasiane w twoim umyśle – o to chodzi masz się bać, masz czuć się zagrożony, jest dobrze zostałeś przestraszony, nie będziesz się wychylał, nie będziesz chciał sam zacząć myśleć, nie będziesz chciał zacząć działać, bo przecież jest tak źle, nie ma co się wychylać, państwo się tobą zaopiekuje…Nonsens”

    …i zaczyna się od podstawówki…

  2. prawde mówisz, a odwrocic skutki tego wymaga cieżkiej i systematycznej pracy opartej na wierze i wytrwałości

  3. milionerkaNo Gravatar

    ELU MASZ RACJE O TYM CO PISZESZ.ZGADZAM SIE Z TOBA W 101%.WOLNOSC TO WOLNOSC TO ZYCIE BEZ SCHEMATU.